Płynna magia – na takie określenie zasługuje herbata jaśminowa. Jej smak to gra przeciwieństw, ponieważ z jednej uderza intensywnym aromatem, a z drugiej czaruje delikatnym smakiem, którym urzeka miłośników herbaty już od setek lat. To idealny towarzysz podczas samotnego relaksu lub gwarnych spotkań z rodziną oraz znajomymi. Herbata jaśminowa w torebkach będzie smakowała zarówno starszym, jak i młodszym domownikom.
Płynny skarb
Aby osiągnąć perfekcyjny smak herbaty jaśminowej, warto zadbać o odpowiedni sposób parzenia. Produkt parzymy parę minut w temperaturze 70-80 stopni Celsjusza. W nagrodę można liczyć na wszystkie korzyści tego płynnego skarbu. Oprócz walorów smakowych mowa tu o pozytywnym wpływie na ludzki organizm. Herbata jaśminowa w torebkach pomaga się odprężyć i uspokoić. Wspiera nas w walce ze zmęczeniem, ale jednocześnie ułatwia zasypianie, dobrze wpływając na sen. Przy okazji herbata jaśminowa ma dobry wpływ na układ trawienny, np. regulując pracę jelit. Poza tym pobudza metabolizm.
Można ją zalewać 2-3 razy. W opakowaniu 20 torebek po 2g. Składniki: herbata zielona, kwiat jaśminu. Produkcja: Chiny.
Herbata zielona to jeden z najstarszych i najszlachetniejszych cudów natury. Medycyna chińska i japońska już od wieków wykorzystuje jej prozdrowotne właściwości. Herbata zielona powstaje z liści nie poddanych fermentacji – natychmiast po zerwaniu przeprowadzany jest proces suszenia. Dzięki temu przechowuje ona więcej cennych składników od herbaty czarnej lub oolong. Jest też delikatniejsza w smaku od herbaty czarnej.
Picie herbaty zielonej wpływa wzmacniająco na odporność organizmu, obniżenie ciśnienia tętniczego i poziomu cholesterolu we krwi. Wykazuje działanie oczyszczające, ponieważ zawarte w niej polifenole to silne antyoksydanty, usuwające z organizmu wolne rodniki. Zawarte w tej herbacie katechiny, czyli związki o działaniu antyutleniającym, przeciwdziałają wolnym rodnikom, które powodują starzenie się organizmu. Ponadto, zielona herbata usuwa i oczyszcza organizm z toksyn. Znany jest też pozytywny wpływ na układ krwiotwórczy i sercowo-naczyniowy.
Zaparzanie:
Woda do zaparzania herbaty zielonej powinna mieć temperaturę ok. 75ºC. Zalanie zielonej herbaty wrzątkiem powoduje, że napar staje się żółtawy i mętny oraz gorzki i cierpki w smaku.
Jeżeli herbata ma działać pobudzająco, zaparzamy ją przez 2-3 minuty, jeżeli odprężająco – nieco dłużej (3-8 minut). Nie należy parzyć zielonej herbaty zbyt długo, gdyż będzie miała ona gorzki smak. Możliwe jest dwu- lub trzykrotne zaparzanie tych samych liści. Za każdym razem odnajdziemy w niej inny smak.
Wskazówka: istnieją dwie metody osiągnięcia pożądanej temperatury: pierwsza z nich to po prostu użycie odpowiedniego termometru, druga opiera się na spostrzeżeniu, że w temperaturze pokojowej temperatura wrzątku spada po 3-4 minutach do 90ºC, a po 12-14 do 75ºC.